В Коломиї відбулася презентація збірника “Євген Коновалець та його доба”

В музеї історії міста Коломиї відбулася презентація перевидання збірника “Євген Коновалець та його доба”. Книгу перевидав Інститут Наукових Студій Націоналізму за ініціативи голови Івано-Франківської обласної ради, доктора політичних наук Олександра Сича. 

Коломия стала третім містом, де презентували це видання. Раніше його вже “познайомили” з читачами в Івано-Франківську та Калуші.  За словами Олександра Сича,  друге видання про провідника ОУН доповнено коментарями та фотографіями до тексту, що відображають останні наукові дослідження, доповнюють та уточнюють події та імена, про які йдеться в книжці. Також у збірнику розповідається про соратників українського політика та полководця, найважливіші історичні події, учасником і творцем яких він був.

Власне, у цьому її цінність. Це практично хрестоматія з української політичної історії 20-30-х років минулого століття. Мова не тільки про постать Коновальця, мова про атмосферу, добу в найменших деталях. Галичина, Наддніпрянщина, еміграція. Різні люди, різні середовища показують, що в той час відбувалося, в яких умовах працював Євген Коновалець. Та, як я писав у передмові, цей збірник неможливо достеменно описати. Його потрібно читати, впиваючись незнаними деталями, описами та характеристиками Євгена Коновальця”,- відзначає Олександр Сич.

Науковець також підкреслив, що Євген Коновалець заклав підвалини для боротьби за Українську державу на десятки років, хоч не став таким відомим як Степан Бандера чи Роман Шухевич. Але Євген Коновалець був прекрасним організатором, вмів згуртувати людей навколо ідеї. Його соборницька риса мислення і дії в умовах сучасного протистояння з московським агресором є дуже цінними як приклад для українських політиків.

Зараз в Україні кожен хоче керувати, кожен хоче свою партію. А Коновалець не хотів керувати, для нього українська справа була важливіша за посаду і регалії. Цього українським політикам варто повчитися. Нам зараз дуже потрібен такий як Коновалець, що зміг би об’єднати різні політичні сили заради однієї мети”, – переконаний Олександр Сич.

Доктор історичних наук Історик, професор Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Сергій Адамович відзначає, що презентоване перевидання дуже легко читається, тож буде цікаве широкому колу читачів.

Це практично хрестоматія української історії, української боротьби. Кожен зможе взяти щось для себе. Коновалець є прикладом людини, які вміла віддавати все за справу, не питаючи, що він з того отримає. Він жив ідеєю, жив боротьбою. Він ніколи не робив, як політичний діяч, а завжди діяв як державник. Найперше дбав за розвиток української справи, боровся не тільки за Галичину, а за цілу Україну. Загалом, цю книгу можна вважати підручником. Найперше вважаю, що ця книжка саме для нашої молоді. Аби вона її прочитала і захотіла бути як Коновалець – ставила на перше місце ідею, а не соціальні блага”, – розповів Сергій Адамович.

Нагадаємо, що перше видання побачило світ у 1974 році в Мюнхені й стало підсумком 16-літньої роботи зі збору матеріалів, присвячених полковнику Армії УНР, голові Української військової організації та Організації українських націоналістів Євгену Коновальцю.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.