Фідес планує союзи з правими партіями в парламенті ЄС

Угорська партія “Фідес” планує співпрацювати з партіями правого спрямування Італії та Польщі у парламенті ЄС.

Після розриву угорської правлячої партії “Фідес” з Християнсько-демократичною європейською народною партією (ЄНП), прем’єр-міністр Віктор Орбан планує разом з представниками Польщі та Італії організувати в ЄС нове об’єднання правих сил. Про це він заявив 19 березня в етері державного мовника Кошут Радіо.

Орбан контактує з польським прем’єр-міністром Матеушем Моравецьким та головою політичної партії Італії “Ліга Півночі” Маттео Сальвіні. Незабаром планується зустріч лідерів для обговорення спільних планів на майбутнє. 

Польська правляча партія PiS належить до групи консерваторів і реформаторів ЄС (EKR), “Ліга Півночі” входить до правої групи “Ідентичність і демократія” (ID), до якої також входить і австрійська націоналістична “Партія свободи Австрії”. 

Щодо співпраці  партії з ЄНП з 2000 року, Орбан підкреслив: “Це було добре, досить добре”. Міграційна криза 2015 року стала “першим розривом” у відносинах, однак дебати велися ще до того. Угорщина не отримала достатньої підтримки з боку ЄНП.  Замість того, щоб в розпал пандемії підтримати Угорщину та інші уряди в обороні від  Covid-19, ЄНП змінили правила, “щоб чинити на нас все більший тиск”. “За цих обставин найкраще “зняти шапку і піти”,– заявив Орбан.

Джерело: https://www.diepresse.com/5953747/orbans-fidesz-plant-im-eu-parlament-allianzen-mit-rechtsparteien

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.