У Калуші відбулася презентація перевидання “Євген Коновалець та його доба”

У залі Калуської центральної бібліотеки імені Тараса Шевченка відбулася презентація книги “Євген Коновалець та його доба”. Її представив автор передмови, голова Івано-Франківської обласної ради, історик та науковець Олександр Сич.

Ця книжка вдосконалена з точки зору сучасності та науки. Вона вийшла не тільки більша за перше видання по об’єму, але й по змісту. Радий, що вдалось її перевидати. Бо зі ставленням держави до книжок, читання, глибинного знання історії, вона б могла ніколи не побачити світ. З уваги на те, у якому жебрацькому стані перебувало і перебуває наше суспільство і як люди мало читають, особливо таку серйозну літературу, все-таки нам вдалося зробити так, аби це видання вийшло. Це практично хрестоматія з української політичної історії 20-30-х років минулого століття. У цій книзі не тільки про Євгена Коновальця, але й про спогади, атмосферу, добу в найменших деталях. Тут є і наукові матеріали про Західну Україну, Галичину та про Східну Україну. Тобто, загалом про Україну, про еміграцію, яка боролася за українську справу. Той, хто хоче знати українську політичну історію тих років, то йому варто прочитати цю книгу. Навіть якщо він не є сповідником ідеології націоналізму”,- підкреслює Олександр Сич.

Науковець відзначає, що постать Євгена Коновальця сформувала великий пласт борців за незалежність України. Адже, якби не було Коновальця, то не було б Степана Бандери, Романа Шухевича, організації українських націоналістів та Української повстанської армії.

Євген Коновалець – зразок українського політичного лідера. Він умів єднати людей різних політичних вподобань навколо себе і навколо української ідеї. Але постать Євгена Коновальця несправедливо затінена в українській історії. Про нього забули, хоча це був феноменальний політичний лідер. І з часом ті, кого він сформував духовно, стали відоміші. Це нормально. Про це мріє кожен вчитель – аби його учні перевершили його самого. Тому про Євгена Коновальця треба говорити, книжки про нього треба читати. Бо це данина вселенській справедливості“, – вважає Олександр Сич. 

Присутній на презентації Калуський міський голова Андрій Найда відзначив, що молодь зараз мало знає видатних земляків, якщо вони не їхні сучасники. Відтак, важливо зацікавити молодь знайомитися з нашими українськими героями, історією.

Зі свого боку, ми намагаємо це робити, встановлюючи пам’ятні дошки, відзначаючи важливі дати. І такі книжки дуже потрібні, бо насправді такої літератури дуже бракує. Тому щиро вдячні Олександру Максимовичу за те, що вкладаєте величезні зусилля для висвітлення історичних подій, відомих людей українського націоналізму”, – каже Андрій Найда.

Перевидали збірник “Євген Коновалець та його доба” ГО “Інститут наукових студій націоналізму”. Директор організації, депутат Івано-Франківської обласної ради Ігор Дебенко зауважив, зауважив, наскільки важливим є це видання у сучасній Україні.

В сучасній Україні практично кожен політик хоче створити свою партію. Як то кажуть, єднаймося, але навколо мене. Євген Коновалень був не таким. Він є взірцем політичного лідера, який ставив державу на перше місце, а не власні амбіції. І вмів об’єднати навколо себе представників різних політичних середовищ. Сьогодні Україні такого лідера бракує. Може ця книжка допоможе українцям стати більш єдиними, адже маємо одну мету – розвиток нашої країни. Також чомусь побутує думка, що політика і мораль – речі несумісні. Багато українських політиків вважають це за правило. Євген Коновалець ж, навпаки, був переконаний, що чесність та моральність – це найважливіші риси політика”, – відзначає Ігор Дебенко.

Відзначимо, що перше видання побачило світ у 1974 році в Мюнхені й стало підсумком 16-літньої роботи зі збору матеріалів, присвячених полковнику Армії УНР, голові Української військової організації та Організації українських націоналістів Євгену Коновальцю.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.