Олександр Сич у Коломиї презентував два томи збірника творів Степана Ленкавського

У четвер, 3 жовтня, в музеї історії міста Коломиї відбулася презентація першого і другого тому творів Степана Ленкавського “Український націоналізм”. Книги коломиянам представив упорядник видання, доктор політичних наук, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

“Коли я почав досліджувати постать Степана Ленкавського, побачив, наскільки він величний і скромний. І взяв собі завдання подолати цю вселенську несправедливість та повернути його в українську історію, а його спадок в науковий обіг”, – відзначив історик.

Науковець переконаний, що праці Ленкавського варто читати кожному. Особливо у час, коли він став таким популярним. Адже, відзначає Олександр Сич, дуже малий відсоток тих, хто вважає себе націоналістом, справді розуміє – що ж таке український націоналізм.

“Націоналізм не такий, як йому співають хвалебні оди його сповідники, і не такий, як критикують його вороги. Бо одні хочуть бачити його в рожевих барвах, а інші опановані постсовєтськими і західними ліберальними штампами антиукраїнської пропаганди. Та насправді націоналізм є таким, яким його творили ідеологи. Тому так важливо, пізнаючи український націоналізм, читати такі твори, як писав Степан Бандера, читати такі збірки як “Євген Коновалець та його доба”, читати твори Степана Ленкавського, який був співтворцем та ідеологом ОУН і інших”, – сказав Олександр Сич.

До першого тому творів Степана Ленкавського ввійшли його праці з історії українського націоналізму. Вони мають різне первісне призначення – деякі цілеспрямовано містять її виклад, інші були написані в процесі поточної діяльності ОУН і сьогодні є джерелом для її вивчення. Багато із запропонованих матеріалів мають характер внутрішньої аналітики. Вони виявлені в закордонних архівах ОУН і друкуються вперше. Хронологічно праці першого тому охоплюють весь історичний період розвитку українського націоналізму: етап протонаціоналізму, початки організованого націоналістичного руху, передісторію й історію ОУН та її закордонних структур.

До другого тому творів відомого ідеолога та Провідника ОУН, автора Декалогу українського націоналіста Степана Ленкавського ввійшли праці, що становлять ідеологічну та філософську частину його творчої спадщини. Вони широким спектром охоплюють вплив діяча на становлення світоглядних основ ОУН, виховання та політичну освіту її членства, формування внутрішньоорганізаційної системи вишколів, протиборство з більшовицьким колоніальним режимом, викриття його московського коріння й тоталітарної, антигуманної та денаціоналізаційної сутності.

Загалом у планах видавця та упорядника видати п’ятикнижжя.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.