У Львові відбулася презентація творів Степана Ленкавського

24 березня 2023 року у малій сесійні залі Львівської обласної ради відбулася презентація 1 і 2 тому творів Степана Ленкавського «Український націоналізм». Видання представив його упорядник, доктор політичних наук, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

“Степан Ленкавський – несправедливо затінена постать в історії націоналістичного руху. Його по-різному називали: і сумління організації, і професор. Але одним з найзначніших таких означень – монах організації. Він, без перебільшення, не мав нічого свого, ані хати, ані статків, ані сім’ї. Як писав про нього його товариш, професор Микола Климишин: “Всім для нього була ОУН”. І Степан Ленкавський до останку віддав себе їй, а через неї – віддав своє життя Україні. Тому, коли я свого часу почав досліджувати постать Ленкавського, мені було дуже прикро, адже наскільки він був величний, настільки ж був скромний, а тому і лишився майже забутий”, –
зазначив упорядник.

Присутні науковці, історики, депутати зауважили, що сьогодні, у час війни, крайньо необхідно нації більше дізнаватися про феномен українського націоналізму, пізнавати його через праці творців та ідеологів. 

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.