Олександр Сич презентував в Івано-Франківську книгу “Український націоналізм” Степана Ленкавського


В обласному центрі Прикарпаття відбулася презентація книги «Український націоналізм. Том 1. Історія» Степана Ленкавського. Оновлене видання представив його упорядник і редактор, голова Івано-Франківської обласної ради, доктор політичних наук Олександр Сич.
“Я планував це видання раніше. В силу життєвих обставин це вдалося зробити лише перед початком повномасштабного вторгнення рашистів в Україну. Ми знали, що почнеться війна, але не знали, що саме тоді, коли віддавали книжку в друк. І не знали, що друкуватиметься вона в умовах війни”, – розповів Олександр Сич.
До першого тому творів Степана Ленкавського ввійшли його праці з історії українського націоналізму. Вони мають різне первісне призначення – деякі цілеспрямовано містять її виклад, інші були написані в процесі поточної діяльності ОУН і сьогодні є джерелом для її вивчення. Багато із запропонованих матеріалів мають характер внутрішньої аналітики. Вони виявлені в закордонних архівах ОУН і друкуються вперше.
“Так вийшло, що з часу першого видання я віднайшов декілька нових праць. Багато з них ніде не публікувалися, або публікувалися під псевдонімами. Коли я почав ці праці селекціонувати, то вийшло 4 томи: історія українського націоналізму, ідеологія українського націоналізму, совєтознавство, і четвертий – міжнародна політика (про взаємини української церкви з Ватиканом). Окремо буде ще один том – розширена біографія Степана Ленкавського”, – анонсував історик.
Книга Степана Ленкавського видана за підтримки громадської організації “Інститут Наукових Студій Націоналізму”. Його керівник Ігор Дебенко відзначив, що Степан Ленкавський був родом з Угорників, тому для прикарпатців він дуже близький.
“Він є одним зі співзасновників ОУН, очолював після Степана Бандери ОУН. Саме він написав Декалог ОУН. Ми бачимо наскільки націоналізм сьогодні є популярний. Навіть президент, якого донедавна його було важко назвати націоналістом, днями говорив, що сучасна Україна має опиратися на теорію націоналізму. А Степан Ленкавський є ідеологом здорового націоналізму”, – розповів Ігор Дебенко.

Про актуальність книги і актуальність її презентації сьогодні під час презентації наголосив головний редактор тижневика ОУН «Шлях перемоги» Віктор Рог. 

Зростання актуальності ідей Степана Ленкавського в сучасних умовах відзначив і вихованець пластового куреня імені Степана Ленкавського Тарас Зень.  

“Коли ми вибирали гасло куреня, вагалися між першим і останнім пунктами Декалогу Ленкавського. Частина пластунів пропонували обрати першу заповідь: “Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї”, інші – останню: “Змагатимеш до посилення сили, слави, багатства й простору Української Держави”. Тоді обрали таки першу заповідь, бо вважали її актуальнішою. Однак пройшло трохи більше 20-ти років і бачимо, що саме остання заповідь – найбільш актуальна”, – розповів Тарас Зень.

“Ця книга актуальна не незважаючи на війну, а власне зважаючи на неї. Тому що це не просто куля, це крилата ракета. Тому що сьогодні націоналізм є на вістрі нашого меча, на вістрі нашої оборони і на вістрі нашого творення. Бо ми обороняємося не для того, щоб когось знищити, а щоби мати можливість творити. Як писав Степан Ленкавський, “мета націоналізму – творення української нації, її розвиток і захист”, – підкреслив Віктор Рог.
В свою чергу директор видавництва “Лілея-НВ” Василь Іваночко зауважив, що власне друкували оновлений перший том у Білій Церкві.
“Під час військових дій надрукувати книгу дуже важко. Працівники робили це в перервах між повітряними тривогами”, – розповів Василь Іваночко.
Відзначимо, що друге видання “Український націоналізм. Том 1. Історія” Степана Ленкавського вийшло тиражем у 1000 примірників. Придбати книгу можна на сайті Інституту Наукових Студій Націоналізму. Виручені кошти будуть передані ГО “Яворина” для пошиття бронежилетів в рамках акції “Купи книгу – підтримай військо”.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.